פריצת מנעולי רכב: מה חשוב לדעת

כל בעל רכב יודע, כמה החוויה הזאת של איבוד צרור מפתחות האוטו יכולה להיות חוויה מתסכלת. אנחנו שומרים על צרור המפתחות שלנו מכל משמר – אם זה בתיק, צמוד אלינו בתוך הכיס, או מונחים על השולחן בטווח ראיה סביר… ועדיין, איכשהו, לפעמים פתאום המפתחות כאילו “תופסים את הרגליים שלהם”, בורחים ונעלמים… וגם אנחנו – ככל שאנחנו יותר מחפשים אותם, כך יותר לא מוצאים…

בדומה להרבה תחומים חיים אחרים, ולפי חוקי מרפי – איבוד צרור המפתחות של האוטו – תמיד גם יתרחש בזמן ובמקום הכי לא מתאימים. אנחנו צריכים להוציא את הילדים מהגן, להגיע לעבודה, להופיע לאיזושהי פגישה מאד חשובה, או להיות בסידורים בבנק… פתאום, האוטו שעליו כל-כך הסתמכנו עליו שיביא אותנו למחוז חפצנו אינו נגיש לנו בכלל. אין לנו כל דרך לפתוח אותו ואין גם דרך להתניע אותו. בקיצור – גם אנחנו וגם האוטו – מושבתים כליל. במידה ואין ברשותנו צרור מפתחות רזרבי נוסף, ואין גם מישהו במרחק עזרה סביר – מישהו שיוכל לחלץ אותנו, ולהגיע עם צרור מפחות חלופי – האופציה היחידה המתבקשת היא להזמין פורץ מנעולים.

הרבה אנשים ששומעים את המושג “פריצת מנעולים” בהקשר של רכבים מעט נלחצים. הם פוחדים שמא אותו אדם אשר יגיע כדי “לחלץ” את הרכב שלהם, יעשה במקביל גם הרבה מאד נזקים… ישר מתחילים לדמיין את הסיטואציות הנוראיות מכל ואת התרחישים הכי בלתי אפשריים – הם פוחדים שפורץ הרכב, יאלץ אולי לעקור את דלת המכונית מן המקום, יצטרך לשבור אחת מן השמשות בכדי להיכנס, שיעשה נזק למנעול שבדלת על מנת לפתוח את המכונית, שאולי ישרוט את האוטו או יחבל. אלו הן רק חלק קטן מהסיבות, שאנשים בכל זאת קצת נרתעים ברגע שהם נאלצים להזמין פורץ רכבים. מן הצד השני, אותם אנשים גם רוצים לראות את האוטו שלהם פתוח לרווחה ושמיש. בסופו של דבר, אין ברירה, והם נאלצים להזמין שירות של פריצת מנעולים.

חשוב להבין אבל, שלמרות הסטיגמות והדעות הרווחות על פורצי המנעולים – המציאות בשטח היא אינה כזאת. היום, למרבית פורצי הרכבים, יש את הידע והכלים לפרוץ את הרכב באפס נזקים. בד בבד, משתדלים גם פורצי הרכבים להגיע לזירת האירוע, תוך דקות ספורות, ומבלי לתת לבעל הרכב להמתין מעבר למה שצריך. פורצי הרכבים – הם כבר מספיק בעלי ניסיון ומיומנים, בכדי לדעת איך לנתב את כל הקריאות שהם מקבלים. לצורך העניין, הם תמיד יתנו עדיפות קודמת לקריאות של פריצת מנעולים בבתים וברכבים, על פני קריאות שהן קצת פחות דחופות כמו קריאות של החלפת מנעולים, התקנת דלתות, התקנת צילינדרים וכיו”ב. אם בכל זאת “נפלתם” על מנעולן שאינו זמין, או כזה שאין באפשרותו להגיע – תתפלאו לגלות שגם במקרים כמו אלו, יש לבעלי המקצוע אינטרס מובהק לעזור. אותו בעל מקצוע, סביר להניח שיפנה אתכם לפורץ מנעולים אחר שהוא מכיר, או לאיזשהו קולגה שלו, כדי שאתם לא תמצאו את עצמכם מסכנים וחסרי אונים.

מרגע שפורץ המנעולים הגיע למקום האירוע, זמן הפריצה הממוצע לפריצה של רכב נע בין רבע שעה לעשרים דקות. יש אפילו פורצי מנעולים שיצליחו לעשות זאת בפחות – הכל תלוי במידת המורכבות של המנעול, וגם מהי דרגת הניסיון שיש לאותו איש מקצוע בפריצת רכבים. פורץ רכבים שיש לו ותק וניסיון, יצליח לפרוץ את הרכב שלכם לא רק בזמן עבודה מינימאלי אלא גם במינימום של נזקים – נזקים, שרוב הסיכויים, אפילו בכלל לא תראו או תחושו על האוטו שלכם – גם ממבט ממש קרוב. אם בכל זאת נגרם נזק כלשהו לאוטו (לדוגמא: המנעול אינו פותח יותר את הדלת כי ניזוק במהלך הפריצה או המפתח של האוטו נתקע בפנים) – אפשר פשוט לבקש מהמנעולן שהגיע, שיתקין במכונית שלכם מנעול חדש במקום, או לחילופין – לגשת למוסך המורשה שלכם הקרוב שיעשה זאת. באותה הזדמנות כשאתם מתקינים לעצמכם את המנעול החדש בתוך האוטו – אל תשכחו לבקש צרור נוסף של מפתחות ליתר ביטחון… בכל זאת, אתם הרי כבר בעלי ניסיון ולמדתם מטעויות…

השארת תגובה