מתכוננים לצבוע את החדר – קבלו טיפים להכנת החדר לקראת צביעה

צביעת חדר הינה משימה אשר יכולה להמשך מספר שעות או אף מספר ימים זה די תלוי בך, תלוי במה המטרות שלך? האם אתה מעוניין רק לרענן את המראה או לחדש לגמרי את הצבע וגם תלוי בלו”ז האישי שלך, יתכן שתוכל להקצות לטובת צביעת החדר יום שלם או שתהיה מעוניין לפזר את מטלות הצביעה לאורך שבוע- כל יום שעה.. לא משנה מה תבחר תידרש  להכין את החדר לקראת הצביעה.. המאמר מיועד לכאלה אשר צובעים קיר שכבר צבוע ולא לכאלו המעוניינים לצבוע קיר חדש.

אז אם אתה מעוניין לחדש את צבעו של החדר אז זה מה שאתה צריך לעשות – פנה את החדר מהריהוט הקיים (או רכז את כל הריהוט במרכז החדר כאשר הוא מכוסה היטב ומוגן מפני לכלוך וחבלות), הסר את הוילונות ואת מתלי הוילונות, כמו כן שחרר במעט את בתי המנורות כך שיהיו תלויים באוויר ועטוף אותם בשקיות פלסטיק. הסר את השקעים והמפסקים.( גם אם אתה מתכוון לצבוע אותם בצבע זהה של הקיר עדיף שתעשה זאת כשהם לא מחוברים לקיר) ואתר מקומות בהם הצבע החל להתקלף.

לאחר שתיקנת את הפגמים הקיימים בקיר, שטוף את הקיר אותו אתה מעוניין לצבוע במים חמים וחומר ניקוי המותאם לקירות עבור על הקיר עם ספוג שהוטבל  מים חמים וחומר ניקוי המותאם לקירות ונסחט כמעט היטב, זאת במטרה להסיר שומנים,פיח ולכלוך שהצטבר ע”ג הקיר. כל פעם כשאתה עובר על חלק של הקיר סחט את הספוג בדלי מים המיועד לפסולת ולא במים הנקיים. עבור פעמיים על כל איזור כך שתבטיח שהסרת את הלכלוך מהקיר. מדובר בתהליך די מהיר שיכין את הקיר לקראת הצביעה באופן מיטבי.

טיפול בקיר עם גימור מבריק:

לא כדאי לצבוע קיר בעל גימור מבריק, מאחר וגימור כזה לא מאפשר לצבע החדש להיקלט היטב. וגם אם ניסיתם וראיתם שמשיחת הצבע נראית בסדר קחו בחשבון שהצבע לא יחזיק מעמד לאורך זמן. לכן כדאי להשתמש במסיר מסוג TSP  – מדובר בכימיקלים אשר מיועדים לניקוי ביתי  מערבבים את האבקה עם מים חמים ועם ספוג שהוטבל בתמיסה מורחים על הקיר את התמיסה ולאחר מכן עוברים עם הספוג כשהוא סחוט ממים סופגים את השכבה שנמסה ושוטפים את החומר בדלי נפרד המכיל מים נקיים חוזרים על התהליך עד שכל שכבת הגימור המבריקה יורדת. אם לא ניתן להשיג את הכימיקלים מסוג TSP ניתן להעזר במסיר לקה שעושה את אותה הפעולה.

טיפול בקיר ישן ופגום במיוחד:

קרצוף וטיח – ככל שהבית ישן יותר סביר להניח שתאלצו לקרצף לגרד ולטייח את הקירות, בכל מצב בו יש ריבוי פגמים בקיר נדרש קרצוף של הקירות כדי להכין את הקיר לצביעתו. טיח על מנת לסתום חורים ולהביא את הקיר למשטח ישר ואחיד.

סיימתם? מצוין! עכשיו אתם מוכנים לצבוע את החדר, בהצלחה!

השארת תגובה