מדריך לצביעת דלתות מעץ

מדריך לצביעת דלתות מעץ

בשימוש בדלתות עץ אנו מביאים בדרך קלאסית את הטבע הביתה.. בין אם מדובר בדלת פנימית או חיצונית, לפניכם מדריך פשוט לצביעת דלתות עץ.

בשלב הראשון מחליטים על סוג הצבע: האם צבע לקה? צבע מאט? ובחירת הצבע שיתאים לבית. אם מדובר בדלת חיצונית אזי כדאי לבחור צבע מסוג לטקס. אם מדובר בדלת פנימית כל סוג של צבע יתאים. ישנם צבעי שמן אבל משך הצביעה יכולה להתמשך עד 24 שעות במקום כשעה עם צבע רגיל.

שלב שני החלקת הדלת טרום צביעתה: ליטוש הדלת עם נייר זכוכית רמה בינונית, ואם הדלת הייתה כבר צבועה בעבר המשך בליטוש עם נייר זכוכית חזק יותר.  הפוך את המרקם של הדלת לחלק ביותר שאפשר ונקה עד כמה שאפשר את הצבע הישן.

שלב שלישי הדברת דבק מסקינטייפ להגנה על הדלת: אם יש חלונות זכוכית על הדלת אז כדאי מאוד להדביק עליהם דבק מסקינטייפ כדי להגן על החלונות מפני כתמי צבע,  או הדבק דבק על כל איזור בדלת שאמור לשמור על צבעו המקורי.

שלב רביעי מתחילים לצבוע: אם מדובר בדלת שנצבעת בפעם הראשונה או בדלת שצבעה הוא כהה כדאי מאוד לצבוע באופן הבא-  מורחים שכבה ראשונה,(לאחר שזו תתייבש נמרח שכבה נוספת כך נוודא שהצבע ישמר לאורך זמן רב יותר)  למשטח הכללי משתמשים ברולר שמידתו 6 אינצ’ים ולפינות משתמשים במברשת שעובייה 2 אינצ’ים .

איך צובעים? שופכים צבע במגש הצבע, מתחילים עם המברשת הדקה  מתחילים בזויות הדלת, מקפידים שהמברשת לא תועמס בצבע כך נמנע טיפות מיותרות, לאחר מכן עוברים לעבוד עם הרולר, עם הרולר צובעים את משטחה של הדלת עד שכולה מכוסה.

ממתינים עד שהצבע יתייבש.

לאחר שהצבע התייבש זה הזמם להחליט האם נחוצה עוד שכבת צבע? סביר להניח שאם צבעת צבע בהיר על כהה תהיה חייב לעבור שוב עם שכבה נוספת של צבע.

את השכבה הנוספת צובעים באותו אופן כמו השכבה הראשונה. ממתינים שהצבע יתייבש.

והדלת כמו חדשה!

השארת תגובה