מדריך לבחירת טכנאי מחשבים

המחשבים המודרניים נראים מאוד ידידותיים על פניהם. כמובן שמתחת למכסה מסתתרת אמת אחרת לחלוטין. חלקים זעירים ביותר בחיבורים שנראים במקרה הטוב כמו מבוכים מורכבים, ובמקרה הרע כמו כאוס מחווט לעייפה. על כן, מיותר לציין מה רבה היא החשיבות של איתור איש מקצוע מיומן וישר כפיים, אשר ינווט את דרכנו בתוך הכאוס האמור, ויפתור לנו, לעיתים אפילו בלחיצת כפתור, ולעיתים רק לאחר מאבק עיקש בחדר המיון של המעבדה, את אשר מסרב לסור למרותנו, כלומר, פשוט לעבוד, במחשב שלנו.

לפני שאתה מתחיל לחפש טכנאי מחשבים, אתה חייב לדעת בדיוק מה אתה מצפה מהשירות, מה בדיוק התקציב שלך ומה הן הדרישות.זה מאוד חשוב כדי למנוע ציפיות מיותרות בהמשך אשר עלולות להישאר בלתי מסופקות.

הכשרה ותעודות

חשוב לבדוק את האותנטיות של הטכנאי או החברה ממנה הוא מגיע, לבדוק תעודות הכשרה, להבחין האם הם מוכרים חלפים חוקיים, האם הם מצוידים ברישיונות תוכנה, כל אלו יתנו לך אינדיקציה הכרחית לגבי מהימנותו של הטכנאי.

רצוי יהיה לבחור טכנאי מקצועי, שעובד במסגרת המקצוע במשרה מלאה, ולא מנהל את זה כעסק צדדי. הסיבה לכך היא שעדכוני טכנולוגיה מתווספים בקצב רצחני לרפרטואר של הטכנאי המשקיען, זה שחי את הנישות במשך רוב שעות הימים, מחובר בנימים לספקים, ולכל החדשות שיוצאות תחת ידם. טכנאי שזהו לו עסק צדדי בלבד, יתקשה לשמור על קשר הדוק עם רזי החומרה והתוכנה המשתנים חדשות לבקרים.

להתמחות המחשבים, זה כמעט כמו להתמחות ברפואה. מההיבט הזה שלא כל רופא יכול לרפא כל מחלה. אנחנו לא נלך עם שבר ברגל לרופא המתמחה באף אוזן גרון. על כן, חשוב לבדוק בדיוק את תחומי ההתמחות של הטכנאי, לדוגמא, אם אתם מחפשים פתרון עבור מדפסות לייזר, מומחה לרשתות תקשורת ייכשל להיות לכם לעזר רב.

ניסיון ואמינות

ניסיון הוא מילת המפתח. כמו כל דבר בחיים, אין חכם כבעל ניסיון. עם כל הכבוד לחדשנות המבצבצת מכל פינה, איש מקצוע שכבר התנסה בחשיבה מקצועית ובפתרון בעיות לאורך שנים, לרוב ידע לקצר תהליכים ולשים את האצבע, מהר יותר וביעילות יתרה, על הנקודה המדויקת.

מה שאנחנו משלמים, זה מה שאנחנו מקבלים. חשוב לזכור זאת! טכנאי שיציע לכם פתרון זול במיוחד, מחביא את הסיבה לכך אי שם, בדיוק במקומות המסתור שאין לכם כל גישה אליהם… חפשו תמיד את האותיות הקטנות ואת האג’נדה הנסתרת. חפש לקבל אחריות על הפתרון המוצע, וזכור, אתה משלם, בערך על פי המידה, בה אתה מעריך את המחשב שלך ואת תפקודו. אל תחסוך במקומות שיעלו לך ביוקר בהמשך.

לעיתים קרובות הטכנאי קובע כי הפתרון היחיד לבעיה שלך, הוא להזמין חומרה חדשה או לשדרג חומרה קיימת, ואף מציע לרכוש את המוצרים הללו בעבורך. לעיתים קרובות, התנהגות כזו תתקיים במידה והטכנאי הוא גם ספק בעל אינטרסים למכירה של מוצרים אלו. עדיף תמיד לאתר טכנאי שיש לך הוכחה שהוא בעל אינטרס טהור לתקן לך את הדרוש תיקון, כזה שמשנת התיקונים היא נר לרגליו, הרבה יותר ממשנת השיווק של מוצרים אלו ואחרים.

נגישות ואישיות

לבסוף, התנהגותו של הטכנאי ואישיותו, מהוות אולי את השיקול החשוב ביותר לבחירת טכנאי מחשבים. טכנאי חייב להיות נגיש לכל שאלה ולהפגין מקצועיות ואמינות. לעיתים קרובות מדי טכנאים נוטים להתפאר בז’רגון מונחים טכני, אשר גורם ללקוחות להרגיש בורים וחסרי ידע בסיסי, וזה לחלוטין לא מתקבל על הדעת. תפקידו של הטכנאי הוא לעזור ללקוחות להרגיש בנוח עם התהליך. חשוב מאוד להתייעץ עם חברים ומכרים, האם הם עברו ניסיון מוצלח עם איש מקצוע אמין ואיכותי, עליו הם יכולים להמליץ. מחקר שוק אף פעם לא מזיק, בטח לא בעידן הטכנולוגי של היום, בו הוא נגיש מתמיד.

השארת תגובה