מדריך חיבור מחשב לטלוויזיה

אם אתם נוהגים להשתמש במחשב לטובת צפייה בשירים וסרטים למה שלא תשדרגו את חווית הצפייה? חברו את המחשב לטלוויזיה וצפו באמצעות מסך lcd או פלזמה בסרטים שע”ג המחשב שלכם!

כל הנחוץ לכם לטובת חיבור המחשב לטלוויזיה הינו: מחשב עם יציאת s-video או   tv-out ( שנועד לטלוויזיות הישנות יותר). מחשב עם מאיץ גרפי, טלוויזיה המאפשרת חיבור RCA או 21 פינים, טלוויזיה התומכת ערוץ AV. מערכת סטריאו שמאפשרת חיבור RCA להתקני אודיו חיצוניים 2 כבלים RCA אחד כבל לאודיו עם חיבור PL בקצהו והשני לוידאו  מסוג Scart.

תוכלו להתייעץ עם טכנאי מחשבים המתמצא במערכות אודיו לגבי כל קושי בהבנת החיבורים ולגשת עם הידע הדרוש לחנויות בהן נרכשו המחשב / הטלוויזיה / מערכת הסטריאו על מנת להשלים את היציאות והכבלים הנחוצים לטובת חיבור המחשב לטלוויזיה.

חיבור וידאו:

מאתרים את כרטיס המסך של המחשב, בצמוד אליו תמצאו את חיבורי ה- s-video או  tv-out, לאחר שחיבור זה אותר מחברים אליו את הכבל המתאים( חיבור מסוג s-video כולל 5 פינים ולעיתים מגיע עם יותר לכן עליכם לוודא זאת מראש ובמידת הצורך לרכוש מתאם).

חיבור אודיו:

כעת מאתרים באחורי המחשב את הכרטיס קול המכיל שלושה חיבורים שצבעם כחול, ירוק וורוד. ירוק = רמקולים, הוורוד = המיקרופון, כעת עליכן לנתק את הרמקולים של מחשב ובמקום לחבר את הכבלים אמורים לחבר את המחשב למערכת הסטריאו. מדובר בחיבור RCA  ל –PL .

מחברים את הכבלים לטלוויזיה:

לוקחים את הכבל שחובר לכרטיס המסך (S-Video) מחפשים שקע RCA  או שקע 21 פינים בגב הטלוויזיה – כשמדובר בטלויזיה ישנה יותר. (וודאו שהטלויזיה מכובה).

מחברים את הכבל הצהוב לשידור הוידאו והאדום לבן להעברת אודיו מהמחשב לטלויזיה.

אם החלטתם לחבר גם את המערכת סטריאו על מנת לשדרג את סלונכם לחווית קולנוע ביתי אמיתית אז ותרו על חיבור האודיו מהמחשב לטלוויזיה ( הכבלים הלבן והאדום)

חיבור מערכת הסטריאו לטלויזיה הינה דבר די פשוט. באמצעות חיבור RCA להתקן חיצוני. לאחר שמחברים בשני שקעי ה-RCA את הכבל הלבן והאדום מפעילים את המערכת ומעבירים אותה למצב של  aux .

כעת עוברים להגדרות המחשב:

הקלידו על שולחן העבודה באמצעות העכבר – קליק ימני – נכנסים בתפריט ל – properties בוחרים בלשונית Settings   , לוחצים על כפתור ה- advanced ומקבלים מסך המציג את ההגדרות המתקדמות של כרטיס המסך של המחשב שלנו. בוחרים במסך טלוויזיה ולאחר מכן אישור.

השארת תגובה