רכב משפחתי

מגוון הרכבים המשפחתיים הזמינים כיום בישראל עשוי להקשות על כל מי שמעוניין לרכוש רכב משפחתי. למעשה, לא רק מבחר הרכבים הופך את מלאכת הבחירה לקשה למדי אלא גם מגוון החברות והספקים בענף הרכב, שלא לדבר על האפשרות של ייבוא אישי. בשורות הבאות נראה איך אפשר להפוך את תהליך הבחירה לפשוט יותר ונוח יותר.

הצעד הראשון לרכב

הצעד הראשון בדרך לעסקה מוצלחת ברכישה של רכב משפחתי מתחיל בהחלטה חשובה אחת. ההחלטה היא האם להגדיר תקציב נתון ומשם להמשיך בבניית ההעדפות או לבחור בדרך הפוכה. דרך זו כוללת קודם כל בניה של סדר עדיפויות ורק תוך כדי התחלת החיפושים להגדיר מחיר מטרה.

הדרך הראשונה עדיפה, לדעתנו, כאשר המימון נעשה באמצעות הון עצמי. הדרך השנייה עדיפה כאשר מתכוונים לממן את הרכישה באמצעות אשראי, הלוואה או ליסיניג. במקביל, חשוב כמובן להחליט האם רוצים לרכוש רכב חדש או שמוכנים לקבל גם רכב שאיננו כזה.

סדר עדיפויות

כמו בכל דבר בחיים, גם ברכישה של רכב משפחתי יש הרבה מאוד דברים שכדאי לבדוק. בין היתר יש לשים לב לביצועים, לצריכת הדלק, למספר מקומות הישיבה, לרמת האבזור, לבטיחות. יש מקום גם לבדוק את האמינות, עלות התיקונים והתחזוקה הממוצעת, תקופת האחריות.

לכל משפחה יש סדר עדיפויות שונה וכדאי להחליט על אילו דברים לא מוכנים לוותר ובמה ניתן לגלות פשרות. זה בהחלט יכול לסייע התמודד עם המגוון הן בדגמים והן במחירים. מי שיש לו משפחה גדולה, למשל, ורוצה רכב אחד שיוכל להתאים לנסיעה משותפת יכול לבחור בין רכב 7 מקומות לרכב פנאי – שטח. מי שחשוב לו הסטטוס והיוקרה, יעדיף לעיתים לרכוש דגם יד שניה שהוא מותג יוקרתי על פי רכב חדש ופחות נחשב.