רכב מסחרי

כאשר מחפשים רכב מסחרי יש להיות ערים לאפשרויות שונות ולהיבטים רחבים יותר לעומת רכישה של רכב פרטי, ליחיד או למשפחה. כאשר זקוקים לרכב לצורך ניהול העסק או החברה, יש משמעות לא רק למפרט הטכני אלא גם לשאלות כמו הכרה במס, אפשרות לנכות את הוצאות הרכב, כושר הנשיאה, נוחות העבודה, נוחות הנהיגה ועוד.

לא רק לעסק

בקרב לא מעט ארגונים או חברות, שאלת הבחירה ברכב מסוג כלשהו, רכב פרטי או רכב מסחרי מתחילה בצורך ממשי ומהותי של העסק ושלו בלבד. כאשר מדובר בקבלן שיפוצים, למשל, כאשר מדובר בחברת הובלות, כאשר מדובר בטכנאי שירות או בחברת משלוחים, יש לבחון קודם כל את ההתאמה לעומס העבודה, ההתאמה למשקל הציוד שאותו יש להעמיס, סוג הפריטים שיש להעמיס, נוחות הנהיגה לאורך זמן וכן הלאה.

במקרים אחרים, כאשר הרכב נועד להיות דו שימושי (גם לעסק וגם למשפחה), יילקחו בחשבון כל השימושים הצפויים, לא רק העסקיים. טנדרים קלים, למשל, צריכים לכלול תא נוסעים נוח, לא פחות משהם צריכים לאפשר העמסה נוחה וקלה.

רכישה או החכרה

בעבר, רכישה של רכב מסחרי הייתה הדרך היחידה שבה ניתן היה למצוא את המענה, לכל עסק ולכל חברה. כיום, לא מעט בעלי עסקים או חברות מעדיפים לבחור בדרכים אחרות, לא פחות טובות. במקום רכישה, ישנה אפשרות לא רעה של ליסינג תפעולי, עם יתרון של קבלת שירות כולל. שיטה זו כוללת גם אפשרות רכישה בסוף תקופה, שאותה בהחלט ניתן לנצל. למי שמעוניין, ניתן גם להחליף את הרכב בדגם חדש לאחר שלוש שנים.

לגבי רכישה קלאסית, תוך פניה ליבואן, ניתן למצוא כיום לא מעט אפשרויות מימון נוחות, לעיתים בהסדר עם הבנקים או חברת מימון. בצורה כזאת, ניתן להגיע לרכב איכותי, על חשבון תזרים מזומנים עתידי.