ג’יפים

בשנים האחרונות ניתן לראות יותר ויותר אנשים מתהדרים ברכבי שטח שונים. רכבי שטח, ג'יפים במילים אחרות, כוללים מגוון עצום ורחב של דגמים ותצורות. השפע הרב הזה כולל לא מעט דגמים חדשים אך יש בנמצא גם אפשרויות טובות למדי של ג'יפים יד 2. כדאי לדעת שבין הדגמים השונים יש הבדלים ניכרים, לא רק במחיר אלא גם מבחינת הביצועים.

שטח או כביש

לפני שרוכשים את ג'יפ החלומות חשוב מאוד להגדיר את המטרה. בעבר, ג'יפים היו הדבר הנכון ביותר עבור אנשים שהם חובבי שטח, טיולים, אתגרים. עם הזמן הצטרפו הרבה מאוד אנשים שלא ממש מתחברים לטבע אלא יותר מתחברים לסטייל. עבורם, רכב שטח הוא יותר סמל סטטוס מאשר מנוע חזק, עם הנעת 4 על 4.

מכיוון שהמחיר של ג'יפ חדש (וגם של לא מעט ג'יפים יד יד שניה) יכול להיות גבוה למדי, אין טעם להשקיע במשהו שלא מתאים לצרכים. לרוב, דגם עירוני, מסוג כבישטח, יהיה זול יותר מדגם מקביל שנועד לקרוע את הדיונות ולטפס על ג'בלאות.

משקיעים ומשפרים

חלק מחובבי השטח האמתיים, כאלה שעבורם ג'יפים הם לא פחות מאורח חיים, קיימת נטייה להשקיע לא מעט ברכב. כאשר התקציב איננו בלתי מוגבל, אופציה טובה מאוד יכולה לכלול ג'יפים יד שניה. במיוחד עבור מי שמתכנן לבצע לא מעט שיפורים ולהוציא גם על כך כסף רב, רכב שטח משומש במצב טוב יכול להיות פתרון מעולה.

כאשר חשוב מאוד הסטייל, והדיונות לא ממש קורצות, אפשר למצוא כיום מציאות גם בשוק החדשות. רכבי פנאי כוללים גם דגמים קטנים, שמספקים את הרצון לסובב ראשים ואפילו בתקציב מפתיע. הכל תלוי, אם כן, בצרכים. מי שיגדיר היטב את צרכיו לפני הרכישה יוכל גם ליהנות יותר וגם לחסוך לא מעט כסף.