כיצד ניתן לנקות מקלדת של מחשב נייד

אם המקלדת של המחשב הנייד שלכם זועקת למידת ניקיון, קראו את המאמר הבא שיספק עבורכם כלים לחידוש המקלדת שגם תראה יותר טוב וגם תתפקד באופן משמעותי טוב יותר.

ניקיון ראוי למקלדת יחדש את המקלדת שלכם. ישנן מספר סיבות בגללן מקלדת מתחילה להיות דביקה, אחת מהסיבות הינה שתייה שנשפכה בטעות או החלשות חומרי הגומי המחברים כל מקש במקלדת, הצטברות אבק והצטברות שיער. הצעדים הבאים יפתרו לחלוטין את הבעיות הנפוצות הללו ויחזירו עטרה ליושנה.

חומרים נדרשים:

חומרי ניקוי, סמרטוטי כותנה, פדים המיועדים לניקוי הפנים(נטולי אלכוהול), נייר מגבת, אלכוהול לחיטוי, מים, חומר הבהרה, פינצטה, מספריים, מסננת מטבח, חומר לניקוי ביתי, חומר סיכה, תרסיס super lube.

לאחר שהצטיידת בכל אלה שריין שעתיים לטובת פרוייקט זה.

שים לב- טרם התחלת תהליך הניקוי שרטט מפשה של מיקום המקשים על מנת לדעת לאן להחזיר כל מקש. לאחר מיפוי המקשים ע”ג שרטוט החלו להוציא כל מקש בעדינות באמצעות מברג קטן והניחו את המקש במיכל. חשוב מאוד לא לעשות שימוש בכוח. יתכן שיצאו חתיכות גומי קטנות עם חלק מהמקשים, הסר אותם בעדינות.

ניקוי משטח המקלדת-

נקה את המקלדת באמצעות מטלית כותנה הספוגה מעט מאוד במים. פעולה זו תנקה את שאריות השתייה. לאזורים הקטנים חתוך את הפדים והשתמש בפינצטה, שוב שים לב לא לטבול יותר מדי בנוזלים, אלא מעט מאוד מים. חייבים לנקות כל משטח של מקש מבפנים ומבחוץ, זה קריטי מאחר זהו המקום שהמקש נוגע וזז עליו.

חזור על פעולה זו רק שעשה זו הפעם בשימוש באלכוהול לחיטוי ובסמרטוטי הכותנה בלבד.

ובפעם האחרונה חזור על הפעולה בשימוש של חומר הבהרה מקציף גומי ופינצטה. פעולה זו תסיר כל שארית נפט או גריז שנותרות תחת המקשים הרחבים של המקלדת.

ניקוי המקשים-

חלק מהמקשים עשויים להכיל חוטם או שמן, נקה אותם באמצעות מטלית כותנה וחומר הבהרה. הסר כל סימן לשמן. מקם כל מקש על מסננת המטבח. רסס אותם באמצעות חומר ניקוי ביתי, הותר אותם 5 דקות עם החומר. שטוף היטב באמצעות מים חמים, מקם את המקשים על נייר מגבת עד לייבושם המלא.

ניקוי רכיבי הגומי-

מקם את כל רכיבי הגומי במסננת מטבח. רסס באמצעות חומר ניקוי ביתי והותר אותם חמש דקות עם החומר. סגור את פתח יציאת המים ואפשר למים חמים לזרום לכיור שטוף את רכיבי הגומי ומקם אותם לאחר מכן על נייר מגבת עד לייבוש מלא.

השארת תגובה