טיפים חשובים למיגון הבית

טיפים חשובים למיגון הבית

אנו חיים בתקופה בה גל הפריצות הינו במגמת עלייה, בעיקר באזורי מגורים שזה עתה החלו להגורר בהם דיירים חדשים, או באזורים בהם ידוע כי הדיירים הינם בעיקר שוכרי בתים אשר לא השקיעו במערכת אזעקה למיגון ביתם. בין אם אתם שוכרים בית או רוכשים עליכם להיות ערוכים ומוכנים כנגד האפשרות של פריצה לביתכם..

רכזנו עבורכם רשימת טיפים חשובים להגנת הבית מפני פורצים:

1. דאגו לבטח את ביתכם מפני פריצות, הביטוח עשוי לפצות אתכם על נזק אשר עשוי להגרם עקב הפריצה. אל תסתפקו בביטוח כיוון שהחזר הביטוח עשוי להיות נמוך מהשווי המלא של הרכוש שיגנב ונמוך מהנזק הרגשי אשר עשוי להגרם לכם ולבני ביתכם. הטיפים העוקבים לטיפ זה העוסק בביטוח יספק לכם כלים להערכות למצב של..

2. רשמו מספרי חירום של המשטרה, של המשמר העירוני, של שכנים קרובים, החזיקו את המספרים הללו קרובים לטלפון (הקווי או טלפון סלולרי), עצם נגישותם של טלפונים אלו יחסכו זמן יקר של איתור מספרי טלפון רלבנטיים על מנת להודיע על פריצה אשר ארעה.

3. בין אם אתם מתגוררים במושב או בקומה העליונה ביותר לעולם אל תצאו מנקודת הנחה שאין סיכוי שיפרצו לביתכם, לצערנו סיכוי זה קיים בכל מקום וכל מצב, היו ערוכים לכל מקרה שלא יקרה..

4. דאגו למיגון ביתכם גם במהלך שעות היום בהם את נעדרים מהבית, פריצות מתרחשות גם במהלך שעות היום.

5. צרו קשרים עם השכנים ובעיקר אם אלו אשר נערכים למיגון השכונה בה אתם מתגוררים, הצטרפו לקבוצות המשמר והבטיחו מיגון אופטימלי של ביתכם מצד חברים לשכונה אשר יהיו ערים ואכפתיים למיגונו של ביתו של כל תושב התורם את חלקו.

6. הקפידו על נעילת ביתכם באמצעות מנעולים איכותיים במהלך כל שעות היום והלילה, התייעצו עם מנעולן מקצועי באשר למנגנוני נעילה מתקדמים אשר מקשים על פורצים לפרוץ לחדור לבית. פורצים אשר יודעים לזהות ממרחק מנגנוני נעילה של דלתות כניסה יעדיפו לא לנסות לפרוץ דרך דלתות ממוגנות עם מנעולים חסינים.

7. הקפידו על נעילת דלתות אחוריות, לעיתים עשויים לשכוח וכמו שאומרים “פרצה קוראת לגנב” אזז חשוב להשמר..

8. אם אתם חוששים יותר מפריצה מאשר מהמראה החיצוני של הבית כדאי שתשקלו סורגים, התקנת סורגים תקשה על חייו של הפורץ באופן משמעותי.

9. הקפידו לא להותיר מפתחות מתחת לשטיחונים או מעל מפתן הדלת או בתוך ארון החשמל ומאחורי העציץ.. זכרו אלו המקומות הראשונים אליהם ניגש הפורץ על מנת לאתר את המפתחות.

10. תכשיטים יקרי ערך כגון יהלומים וחפצי ערך הסתירו באזורים הכי פחות סבירים שפורצים יגיעו אליהם… יש בעתי בתים אשר רוכשים כספת ניידת אותה הפורץ יוכל לקחת עימו ובזמנו החופשי יוכל לפרוץ את אותה כספת ולגזול את פריטי הערך שלכם.

11. רכשו מערכת אזעקה גם אם אין זה ביתכם ובעל הבית ממנו שוכרים את הבית אינו מעוניין לממן רכישת מערכת אזעקה עבורכם. את מערכת האזעקה אותה תרכשו תוכלו לקחת אתכם לביתכם הבא, פשוט ודאו שמדובר באזעקה ניידת אותה ניתן להעביר לבתים אחרים במידת הצורך.

12. רכשו דלתות כניסה – דלתות בטחון, דלתות פלדה מומלצות ביותר למיגון ולחסימת פורצים.

13. אם אתם מתכוונים לטוס לחופשה של מספר ימים כדאי שתוודאו שמשהו מושך את הדואר והעיתונים ממפתן ביתכם, תיבת דואר מלאה במכתבים ועיתונים הממתינים מספר ימיפ על מפתן הדלת פשוט מודיעים לפורצים פוטנציאליים על העדרותכם מהבית..

14. שקלו להשאיר רדיו דולק בזמן העדרותכם מהבית, רדיו דולק ירתיע פורץ אשר ישמע רחשים ויחשוש פן נמצא אדם המאזין לרדיו ברגעים אלו בתוך כותלי הבית ולכן יעדיף אולי לוותר על נסיון הפריצה לבית.

15. אם אתם מתכוונים להעדר מהבית בשעות הלילה, התקינו טיימר אשר יכבה וידליק את אורות ביתכם בשעות סדירות מה שיאותת לגנב כי יש תנועה בבית ולא כדאי לו לנסות לפרוץ.

השארת תגובה