סולר להסקה

נפט הוא בין משאבי הטבע היקרים ביותר, ודווקא ההבנה כי מדובר בחומר ההולך ומתכלה בעולם הופכת אותו על בסיס הנוסחה הכלכלית המתייחסת לביקוש והיצע, למבוקש ויקר יותר. ככל שמרבים החוקרים והמדענים לפתח ולייצר תחליפים שונים לנפט כך נאחזת האנושות במעט הנפט שעוד נותר לשימוש אישי ומסחרי.

לפרטים נוספים והזמנות חייגו: 072-2214047

אחד מעיבודיו של הנפט הוא סולר להסקה. שימוש במוצרי סולר להסקה יכול להיות לצרכים ביתיים, לאלו המעדיפים את חומה של אש טבעית, בצורה מבוקרת כמובן, על פני הנשיפה החמה והמייבשת של המזגנים, או על פני החימום הנקודתי שמציעים מכשירי חימום קטנים כגון רדיאטורים, תנורי ספירלה ומפזרי חום לסוגיהם. התקנת אח בבית תבטיח חימום איכותי ובטוח, המתפזר בצורה שווה בבית ונוסף לטמפרטורה שעולה ומנעימה את השהות בבית, מוסיפה גם נופך פסטורלי בדומה לבתים בעלי גג אדום הטובלים בדשא ירוק במרחבי אירופה הקרה. התקנתו של אח אם כן, מוסיפה לא מעט לבית גם בהיבט העיצובי, מעבר לשימוש הפונקציונאלי שלו לצורכי חימום.

ניתן להתקין אח עצים, המצריך גזרי עץ להסקה, מה שמחייב הזמנה קבועה של עצים לצורכי בעירה וחימום. מעבר לכך שמדובר בפתרון לא זול כלל, מדובר גם בדרך לא ירוקה הפוגמת באיכות הסביבה וכמו כן מחייבת מקום מיוחד לשמירה על העצים לאורך החורף כולו, והגנה עליהם מפני הגשם למי שהניח שניתן להטילם בחצר הבית. פתרון נוסך הוא התקנת אח הפועל באמצעות סולר להסקה. סולר להסקה אינו תופס מקום רב, הוא מספיק לזמן שימוש ממושך וכמו כן הוא מייצר חום אחיד, נעים הנשמר בבית לאורך זמן. קיים חשש כי סולר להסקה יגרום לריחות לא נעימים של נפט בבית ואפילו לפליטת חומרים רעילים או מסוכנים, אולם בעצם חימום באמצעות סולר להסקה אינו מסוכן כלל, מאחר ומבנה האח הוא כזה המבודד את החומר סולר להסקה מהמתקן עצמו, ואת העשן וחומרי הפליטה הנוצרים בעת תהליך הבעירה פולטים אל הארובה המותקנת ומזרימה אותו בבטחה אל מחוץ לבית.

קיימים סוגים רבים של סולר המתאימים לשימושים שונים בניהם דלק למכוניות, כחומר גלם במפעלים שונים מתחומי ייצור בניהם תעשיית הפלסטיק, תעשיית הצבעים, בתעשיות השמנים, בטיפול באספלט ואפילו בתעשיית התרופות, שכו נמצא כי בנפט מסוגים מסוימים ובמינון מוגדר קיימות סגולות של שיכוך כאבים. סולר להסקה יכול להיות לשימוש ביתי, משרדי או תעשייתי, ויש להתאים את סוג הסולר הנבחר למטרה לשמה הוא מיועד.

קיימות חברות המתמחות ועוסקות באספקת דלק, שמן, נפט וסולר מסוגים שונים. במידה ותבקשו להזמין מן המוצרים הללו, בדיוק כמו בכל תחום צרכנות אחר כדאי לבצע סקר שוק הבוחן איכות ושירות לצד מחיר. בטיחות היא פרמטר בל יעבור בתחום הנפט לסוגיו, ומלבד הבקרה כי החברה המציעה עובדת ברישיון ומספקת מוצרים נקיים ובטוחים יש לתת את הדעת גם על אופן התובלה והשינוע של החומרים ולוודא כי הוא עומד בתקנים הנדרשים. גם תנאי האחסון בהם עמד המוצר טרם יציאתו ללקוח רלוונטיים וגם אם אינכם מבינים דבר וחצי דבר בנושא כדאי להתעניין, לשאול ולוודא כי החומר אוחסן וטופל כנדרש, מה שיבטיח בטיחות מרבית בעת השימוש. לאחר כל הללו ניתן לבחון פרמטרים נוספים כמו משלוח, זמני אספקה סבירים וכמובן שאלת המחיר. לצד הרצון לקבל מחיר אטרקטיבי והוגן ככל הניתן, דווקא בתחום זה יש להיזהר משנה זהירות מספקים אשר מציעים מחיר נמוך משמעותית מהמקובל בשוק, שכן מחירה של חבית נפט הוא מחיר קבוע בעולם, ומי שמציע מחיר מופחת עשוי לספק מוצר מהול, לא איכותי ולא בטיחותי.