אמצעי הגנה על המחשב מפני ברקים

למרות שהחורף אחר להגיע כשהוא הגיע הוא בא בענק.. גשמים, רוחות, והברקים אשר גבו את מחירם הכבד.

בין בעלי המקצוע אשר מוצאים עצמם עמוסים בפניות עקב נזקי הסופות, הרעמים והברקים הלא הם טכנאי המחשבים..

המחשבים הנייחים אשר סופגים הפסקות חשמל פתאומיות עשויים בהחלט לשבוק חיים. מצב שממש לא רצוי בעיקר בעידן המודרני של ימינו, כאשר הרגלי צריכת המחשב מושרשים בקרב כולנו וחלק גדול מחיינו מוטמע על גבי הכונן הקשיח..

הדבר החשוב ביותר הינו להגן על המחשב במהלך סופות ברקים ורעמים.

ברקים יכולים לזעזע את כל מעגלי המחשב עם הם בשימוש במהלך הסופה.

על מנת למגן את המחשבים מפני סופות, רעמים וברקים כדאי לפעול על פי ההנחיות הבאות, עקבו אחר ההנחיות וכך אולי תחסכו קריאה של טכנאי מחשבים ועלויות שחזור יקרות מאוד..

ראשית כל במהלך סופה וודא כי אינך משתמש במחשב. לא רק שעליך לוודא כי המחשב כבוי, עליך בנוסף לכבות את החשמל מהשקע. כמו כן אם המחשב שלך מחובר למודם כדאי לך לנתק את המודם מספק הכוח, ליתר בטחון… ואם המחשב שלך מחובר למדפסת, לסורק, לכונן חיצוני או כל מוצר חשמלי אחר הנלווה למחשב – נתק גם את אלו מהחשמל.

אם לא צפית את הסופה מבעוד מועד עליך להיות מוכן מראש..

מוכן מראש הכוונה הינה שעלייך לוודא כי המחשב מגובה באופן סדיר. שמור באמצעות כונן חיצוני את המידע החשוב לך על מנת שזה יהא מוגן במידה והכונן הקשיח שלך ינזק בדרך כלשהי.

2 ההמלצות הבאות נכונות באופן כללי למכשירי חשמל חכמים הקיימים בביתך, מערכת ניהול בית חכם וכמובן המחשבים אשר ברשותך..

  1. רכוש מגן מתח איכותי (מגן מתח הינו התקן המגן על מכשירים חשמליים מפני עליית מתח פתאומית), זאת מאחר ובמהלך הפסקות פתאומיות בחשמל הקווים החשמליים מועבר הבזק חשמלי מוגבר (מעבר לסטנדרט) מגן מתח מאיכות גבוהה ידע לזהות הבזק זה וידע להתמודד באופן יעיל נגד ההבזק ובכך יגן על המחשב שלך מפני נזק למערכת כולה.
  2. בנוסף כדאי לך לשקול רכישת יחידת אל פסק, יחידת אל פסק תדע להגן על המחשב שלך מפני מפגעים חשמליים פתאומיים, ישנן יחידות אל פסק מתוחכמות אשר יודעות במקרה של הפעלתן לשמור גיבוי של המידע ולכבות את המחשב ואת רכיביו באופן מסודר אשר שומר על תקינות המחשב.

אם כל אלו לא עזרו והמחשב שלך ספג מפגע חשמלי, לפני שנלחצים צור קשר עם מעבדת מחשבים והתייעץ עם טכנאי מחשבים, כיום מעבדות מחשבים מסוגלות לשחזר נתוני כונן קשיח, כמובן שהעלות עשויה להיות גבוהה, על כן המלצתנו אם אתה קורא שורות אלו בעוד המחשב שלך עובד תקין גש אל חנות מוצרי החשמל הקרובה והשקע ביחידת אל פסק ובמגן מתח איכותי, אלו יעלו לך הרבה יותר זול ממחשב חדש ומשחזור הנתונים!!

השארת תגובה